Yangın Merdiveni - Ataşehir Ferforje

Ataşehir de hertürlü Ferforje, Çelik çatı konsrüksiyon, Demir korkuluk işleriniz güvenli ve hızlı bir biçimde deneyimli çalışanlarımız ile uygulanmaktadır.
Title
İçeriğe git
yangin merdiveni, yangin merdiveni yapimi

YANGIN MERDİVENİ YAPIMI

Acil durumlarda kullanılmak için yapıların genellikle dış arka cephesinde bulunan kaçış merdivenine demir yangın merdiveni denir. Çevrenize baktığınız zaman hemen hemen her binada görebileceğiniz budemir yangın merdivenleri, son yönetmelik dahilinde bütün binalarda bulunmalıdır. Şekillerinden dolayı bu demir yangın merdivenlerine Z tipi (yani zik zak şeklinde) ve Spiral (ya da dairesel) yangın merdiveni denir.  Kullanımı çok kolay olmasa da eski binaların yüzde doksanında spiral yangın merdiveni bulunmaktadır.

YANGIN MERDİVENİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Yangın merdiveni neden önemlidir diye bir soruyla karşılaşıldığında öncelikle can güvenliği demek daha doğru olacaktır. Günümüzde dikey yapılaşmanın yaygınlaştığı bilinen bir gerçektir. Çok katlı binaların artmasıyla bazen bir ihmal sonucunda çıkan yangın bazen de farklı nedenlerden ötürü çıkan yangına karşı yüksek yapılı binaların acilen ve kısa sürede boşaltılması olası can kaybının önlenmesi için son derece önemlidir. Teknik bir elektrik arızası sonucu kullanılamayacak bina içi asansör can güvenliğinizi tehlikeye atabilir. Yangın dışında olması muhtemel terör saldırısı, doğal afet veya farklı durumlara bağlı olarak bina giriş çıkışlarının kullanımı zor hatta mümkün olmayabilir. Bu nedenle artık belirli şartlar sağlandığında yangın merdiveni gerek ticari gerek kamu hizmet binaları gerekse özel yaşam alanları gibi binalarda yangın merdiveni zorunluluğu bulunmaktadır.
Olması muhtemel her problem göz önünde bulundurularak yapılması gereken yangın merdiveni, yangın merdiveni neden önemlidir sorusuna da verilebilecek en doğru cevap olacaktır. Ayrıca yangın merdiveninin uygulanmasının yanı sıra kullanılan malzemesi ile de güvenliğinize kalıcı bir teminat oluşturması gereken yangın merdivenleri uygulama alanlarında toplu inişleri göz önünde bulundurulacak bir tasarımla yapılması gerekir. Toplu ve dikey yapılaşmanın giderek yaygınlaştığı günümüzde yangın merdivenleri neden önemlidir sorusu için vereceğiniz en doğru cevap olası bir yangın durumunda veya farklı bir problemde can kaybı yaşanmaması olacaktır. Başta can güvenliğinizi düşünerek kaliteli bir malzemeden yapılmış ve bina sakinlerinin kolayca inişini sağlayacak niteliklerde yangın merdiveni yapımı son derece önemlidir.
Ataşehir de hertürlü Ferforje, Çelik çatı konsrüksiyon, Demir korkuluk işleriniz güvenli ve hızlı bir biçimde deneyimli çalışanlarımız ile uygulanmaktadır.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Kayışdağı Mah. Nihat Sok. No:4
Ataşehir / İSTANBUL
Tel: +90 216 572 26 06
Gsm: +90 542 264 12 49

ETİKETLER
Ferforje, Ferforje Raf, Ferforje Masa, Ferforje Fiyatları, Ferforje Sandalye, Ferforje Yatak, Ferforje Masa Sandalye, Merdiven Korkuluğu, Ferforje Kapı, Ferforje Kafes, Ferforje Demir, Ferforje Korkuluk, Balkon Korkuluk, Apartman Kapısı, Balkon Demiri, Demir Ferforje
İçeriğe dön